DSC02188

XX urodziny Przedszkola Samorządowgo Zielony Zakątek

Dwadzieścia lat Zielonego Zakątka

Przygotowania społeczności Przedszkola Samorządowego Zielony Zakątek w Plewiskach do obchodów tej ważnej rocznicy trwały kila tygodni. Impreza odbyła się 10 czerwca w ogródku przedszkolnym przy ulicy Zielarskiej 2, podzielona na dwie części. W pierwszej części o 10.30 Pani dyrektor Salamon-Tyma miała przyjemność powitać poszczególnych gości: Katarzynę Trzeciak – I Zastępca Wójta Gminy Komorniki, Olgę Karłowską – Sekretarz Gminy, Magdalenę Surdyk – Skarbnik Gminy, Adriannę Wiśniewską – Kierownik Wydziału Oświaty, Karolinę Kubiak-Lejman – Kierownik Wydziału Obsługi Finansowej Jednostek, Annę Jezierską-Kaczmarek – Kierownik Wydziału Inwestycji, Jana Brodę – Radnego Powiatu w Poznaniu, Marię Janeczko-Janicką – Starszego Wizytatora, Kierownik oddziału do spraw przestrzegania praw i obowiązków uczniów, mediacji i równości, Anetę Gierko – Kierownik OPS-u. Magdalenę Szymańską – inspektor ds. księgowości budżetowej, Różę Górną – inspektor ds. płac i ZUS, Michała Piekarę – Radnego Gminy Komorniki, Dorotę Trocha – kierownik ds. filii Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, Agnieszkę Matuszewską – dyrektora Przedszkola Samorządowego Króla Maciusia w Komornikach, Roberta Witkowskiego – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa i Jana Działyńskich oraz emerytów, którzy przez lata oddawali serce tej placówce: Małgorzatę Bartek, Pana Czesława Kasperczaka, Renatę Pach. Pani dyrektor podziękowała za przybycie przedstawicieli Rady Rodziców: Katarzynę Dudziak, Aleksandrę Gwiazdę, Monikę Wilińską, Martę Roszak oraz Izabelę Krzyżańska.

Po przedstawieniu krótkiej historii przez nauczycielkę pracującą tu od powstania Zielonego Zakątka nastąpił czas na występy przedszkolaków.                                                                                 

Wśród zielonych drzew i śmiechu dzieci,

Miejsce wyjątkowe już od lat nam świeci.

Tu każdy poranek radością się splata,

A Zielony Zakątek trwa już dwadzieścia lat!

 

Tymi słowami delegacja dzieci: Laura, Łucja, Maria, Ada, Ida, Rita rozpoczęły część artystyczną, a przy utworze: „Witajcie w naszej bajce” poszczególne grupy powitały wszystkich gości. Następnie odbyło się uroczyste wniesienie sztandaru Zielonego Zakątka przez Pana Macieja Borowicza wraz z córkami oraz odśpiewanie hymnu przedszkola. Grupa „Roztańczone urwisy” wystąpiła do utworu muzycznego: „Całkiem nowa bajka”, natomiast ich instruktorka tańca – Pani Emilia Kisielewska z firmy „Activus” zaprezentowała się w solowym tańcu. Następnie dzieci przebrane odpowiednio do nazw poszczególnych grup: „Biedronki”, „Motylki”, „Żabki” oraz „Bociany” brały udział w śpiewie połączonym z tańcami do piosenek: „Mała biedronka”, „Dwa motylki”, „Żabka i bociek”. „Żabki” zatańczyły w układzie z kapeluszami, „Bociany” zaprezentowały rock and roll, a młodsze grupy bawiły się z chustami animacyjnymi. Łucja z grupy „Żabki” wyrecytowała utwór: „Śpioch tulipan”, a Michała z grupy: „Bociany” zaśpiewał „Rap kropelek” Finałem części artystycznej był wspólny śpiew przedszkolaków: „Przyjaźń” z tańcem delegacji dzieci poszczególnych grup. Pani dyrektor podziękowała dzieciom oraz gronu pedagogicznemu wraz muzykiem Panią mgr Anną Gebolys za przygotowanie części artystycznej, poprowadzonej przez Panią mgr Natalii Henke według jej scenariusza.

 

Bo przedszkole to więcej niż budynek i sale —

To miejsce, gdzie dzieciństwo pamięta się stale.

Więc dziś z serca płyną życzenia gorące:

Niech trwa Zielony Zakątek jak słońce jaśniejące!

 

Tak recytowała Rita i w tym duchu płynęły podziękowania oraz życzenia zaproszonych gości kierowanych do Pani dyrektor Mirelli Salamon-Tyma i społeczności Przedszkola Zielony Zakątek. Serdecznie dziękujemy za pamiątkowe upominki złożone na ręce Pani dyrektor. Dziękujemy za tak liczne przybycie miłych gości, uwieńczonych na wspólnej fotografii w przedszkolnej sali, w której mogliśmy ich uraczyć jubileuszowym tortem oraz innymi specjałami.

 

Festyn Rodzinny w Zielonym Zakątku

 

Druga część już mniej oficjalna organizowana we współpracy z Radą Rodziców rozpoczęła się także częścią artystyczną o 16.00 z okazji Dnia Rodziny. Wszystkie grupy po recytacji i śpiewach zatańczyły układy przygotowane przez panią Patrycję Ślozowską z firmy „Sportuj z Józiem”. Występy zakończyła grupa „Roztańczone urwisy” przygotowana przez Panią Emilię Kisielewską z firmy „Activus”.

Następnie przedszkolacy wręczyli swoim rodzicom niespodzianki z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Dziękujemy Pracowni Edukacyjnej „Wiatrak” za wykonanie z dziećmi zapachowych mydełek oraz kul do kąpieli.

Ukłony dla Rady Rodziców za wzbogacenie otoczenia o nowe okazy przyrodnicze. Na tyłach ogrodu stworzyliśmy dzieciom owocowy sad: czereśnie, grusze, jabłoń, dereń. Drzewa kasztanowca, klonu i wiśni japońskiej oraz sadzonki roślin kwitnących: kocimiętkę i łupin widać z ulicy Zielarskiej.

 

Po występach dzieci Pani dyrektor zaprosiła wszystkich przedszkolaków wraz z Rodzicami i rodzeństwem do udziału w przygotowanych atrakcjach. Animacje dla dzieci dużych i małych prowadziła „Pracownia Uśmiech”. Zajęcia sportowe zorganizowała firma „Sportuj z Józiem”.

Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się rozstawione w ogrodzie zamki, zjeżdżalnie dmuchane. Dziękujemy nauczycielkom, rodzicom i młodzieży za wzajemne wspieranie się w malowaniu dzieciom twarzy, przyklejaniu kolorowych tatuaży, ozdabianiu paznokci a szczególnie za wplatanie we włosy dwukolorowych warkoczyków, gdyż tutaj była najdłuższa kolejka.

Przedszkolacy pod okiem strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszy Straży Gminnej mieli możliwość poznać wyposażenie specjalistycznych pojazdów. Dziękujemy komendantowi OSP w Plewiskach – Robertowi Kuraszowi oraz komendantowi SG – Sylwii Lokke za uatrakcyjnienie imprezy i czuwanie nad jej bezpieczeństwem.

 

Pani dyrektor zorganizowała także różnorodny poczęstunek. Każdy znalazł dla siebie coś pysznego. Dla łasuchów były ciasta, lody, wata cukrowa. Dla smakoszy konkretów: kiełbaski, bigos, bułki ze smalcem i skwarkami i inne specjały. Powodzeniem cieszył się także stragan z owocami i warzywami, zdrowe napoje.

 

Na zakończenie dla miłośników wodnych atrakcji i dla tych, którzy nie boją się „pobrudzić” kolorami – była piana oraz proszek holi. Zabawie towarzyszył śmiech i okrzyki odważnych uczestników, na których opadała piana, a następnie barwna proszkowa chmura.

 

Dziękujemy firmie „Sportuj z Józiem” za watę cukrową, za zabawę z pianą. Dziękujemy Pani Urszuli Sławińskiej – przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich wraz z Krystyna Cegiełka, Renatą Matczak, Ireną Gryczka i Beatą Wojciechowska za przygotowanie i rozprowadzanie ciast. Uczestnicy szczególnie smacznie zajadali się faszerowana pyrą z sosem czosnkowym, jednak panie z KGW nie zdradzały tajemnic swoich przepisów kulinarnych.

Dziękujemy Radzie Rodziców Zielonego Zakątka za lody, ciasta, owoce i warzywa oraz wszystkim rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu festynu. Dzięki dobrej organizacji przez Panią dyrektor, współpracy z pracownikami przedszkola, z wieloma ludźmi różnych firm i instytucji udało się stworzyć niezapomnianą imprezę, którą wszyscy będziemy długo wspominać.

Do zobaczenia za rok.

Hanna Potrawiak

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.